Chystáte sa stavať rodinný dom? S EUROLINE to bude ľahšie a výhodnejšie

Chystáte sa stavať rodinný dom? S EUROLINE to bude ľahšie a výhodnejšie

30. 11. 2020

Chystáte sa stavať rodinný dom? S EUROLINE to bude ľahšie a výhodnejšie

Postaviť si vlastný dom je snom mnohých ľudí. Výstavba rodinného domu je však zložitý a náročný proces, ktorý nejedného z nich odrádza od jeho uskutočnenia. Ak sa však už od samého začiatku obrátite na odborníkov, ušetríte si veľa starostí a ťažkostí.

V princípe máte pri voľbe rodinného domu dve základné možnosti. Môžete sa rozhodnúť a kúpiť hotový skolaudovaný rodinný dom, ktorý už len stačí zariadiť a môžete sa doň nasťahovať. Druhou možnosťou je postaviť si dom podľa svojich predstáv a teda začať takpovediac úplne od piky: výberom projektu a vybavovaním stavebného povolenia

Či už sa rozhodnete tak alebo onak, nemusíte v tom ostať sami. EUROLINE vás vie previesť celým procesom krok po kroku, takže o všetkom potrebnom budete mať vždy dokonalý prehľad. Spolu s nami si totiž môžete vybrať projekt rodinného domu, ktorý vám najviac vyhovuje, poradíme vám, kde a ako si vybaviť územné i stavebné povolenie a ak budete mať o to záujem, s radosťou sa podujmeme aj na samotnú realizáciu výstavby rodinného domu. Ak chcete vedieť viac, čítajte ďalej. 

Rozhodnite sa pre projekt rodinného domu, aký potrebujete

Samotný výber projektu rodinného domu ponúka na zváženie  tri základné alternatívy:

  • katalógový projekt
  • katalógový projekt so zmenou
  • individuálny projekt

Katalógové projekty sú výhodné a rýchlo sa dodávajú

V katalógoch EUROLINE nájdete projekty najpredávanejších rodinných domov nielen u nás, ale aj u našich susedov v Českej republike. Ich počet sa dokonca ešte zvýšil, lebo kým katalóg na rok 2020 obsahuje „len“ 1 116 katalógových riešení, najnovší katalóg na rok 2021 sa rozšíril o ďalších 30 projektov rodinných domov, takže ich je spolu až 1 146. 

Podľa svojich preferencií si tak môžete vybrať spomedzi moderných víl, obľúbených bungalovov, menších jednopodlažných ale aj viacpodlažných rodinných domov zaradených do príslušných typových kategórií. Rozhodne vám však odporúčame prezrieť si aj projekty rodinných domov z novej triedy iVISION. Vysoko aktuálny dizajn s efektívnym štvorcovým, resp. obdĺžnikovým tvarom a modernou plochou strechou rodinných domov iVISION okrem vybraných prvotriednych technológií ponúkajú pridanú hodnotu aj vďaka obvodovým stenám zo zateplenej tehly T Profi Dryfix s U hodnotou 0,136 W/m. Pozitívny dojem určite zanechá aj inteligentný riadiaci systém, rekuperačná jednotka a tepelné čerpadlo.

To sme však už trochu odbočili, preto si radšej zhrňme, aké pozitíva katalógové projekty ponúkajú. Medzi tie najdôležitejšie patrí výhodná cena a super rýchle dodanie, pričom katalógový projekt so zmenou alebo individuálny projekt umožňujú zohľadniť nielen špecifiká stavebného pozemku, ale aj vašich prípadných požiadaviek a individuálnych predstáv. Navyše v prípade, že sa so žiadosťou o pomoc pri výbere projektu obrátite na nás, môžete si byť istí, že vďaka našim skúsenostiam vám budeme vedieť erudovane pomôcť s výberom toho najvhodnejšieho riešenia. Za samozrejmosť považujeme aj to, že vám pomôžeme pri vybavovaní stavebného povolenia. 

Tip: Nová trieda rodinných domov i-VISION od EUROLINE.

Ako na stavebné povolenie

Získanie stavebného povolenia sa začína podaním žiadosti na miestne príslušnom stavebnom úrade. Ten podľa platnej legislatívy musí o žiadosti rozhodnúť do 30 dní alebo v zložitejších prípadoch najneskôr do 60 dní od podania žiadosti.

Každá žiadosť o vydanie stavebného povolenia musí obsahovať viaceré náležitosti: meno, priezvisko a adresu stavebníka, miesto výstavby, termín predpokladaného zahájenia a dokončenia stavby, čísla parciel, druhy pozemkov, zoznam účastníkov stavebného konania a ich adresy, doklady o vlastníckych alebo iných právach k predmetnému stavebnému pozemku, situačný výkres s umiestnením stavby a zakreslenými prípojkami inžinierskych sietí, ktoré boli predtým prerokované a schválené príslušnými správcami týchto sietí.

planovanie domu

Okrem toho je potrebné predložiť kompletnú projektovú dokumentáciu vypracovanú oprávnenou osobou. V prípade, že žiadate o stavebné povolenie na výstavbu rodinného domu, ktorý by ste chceli postaviť svojpomocne, je potrebné doložiť aj prehlásenie stavebného dozoru tom, že nad danou stavbou bude vykonávať odborný stavebný dozor. 

Určite sa k vám už doniesli príbehy o tom, o koľko sa vydanie stavebného povolenia oddialilo, ak bola na príslušný úrad podaná žiadosť s nekompletnými údajmi alebo neúplnou dokumentáciou. Aby ste sa vyhli podobným problémom, odporúčame vám informovať sa o podrobnostiach celého procesu už pri výbere projektu rodinného domu EUROLINE. Naši odborní spolupracovníci vám všetko vysvetlia a ochotne prispejú k tomu, aby všetko išlo hladko ako po masle.

Postavte svoj nový domov s EUROLINE

Ak nemáte času nazvyš, prípadne by ste najradšej zverili všetko do rúk odborníkov, neváhajte a obráťte sa na nás. Pomôžeme vám ušetriť nervy, čas i peniaze. Na vás potom ostane už len výber katalógového projektu alebo individuálneho projektu podľa vašich preferencií. My sa totiž postaráme o vydanie stavebného povolenia a osadenie domu na parcelu, resp. vybraný rodinný dom podľa vašich prianí, podľa toho, či budete od nás chcieť dom v štádiu hrubej stavby alebo holodomu

Vyberáme pre vás

Posledné realizované stavby

Všetky referencie

Prečo stavať
s nami?

10
Ročná
záruka
27
Ročné
skúsenosti
28
Ocenených
projektov
1200
Ponúkaných
domov
Mgr. Renáta Jančovičová Financovanie 0905 309 536 financovanie@eurolineslovakia.sk
Ing. Drahoslav Bielčik výstavba 0904 345 008 vystavba@eurolineslovakia.sk
Ing. Jaroslav Herceg projektový manažér 0905 648 726 herceg@eurolineslovakia.sk
Euroline Bezplatná infolinka 0800 135 955 info@euroline.sk