Dizajnové kuchyne v roku 2022 sú svieže a praktické. Inšpirujte sa nimi aj vy

Dizajnové kuchyne v roku 2022 sú svieže a praktické. Inšpirujte sa nimi aj vy

05. 04. 2022

Dizajnové kuchyne v roku 2022 sú svieže a praktické. Inšpirujte sa nimi aj vy

Kuchyňa bola vždy neoddeliteľnou súčasťou našich domovov. Po tom, čo sme väčšinu posledných dvoch rokov strávili doma a pripravovali si v nej všetky jedlá, sme si naše kuchyne začali viac vážiť.

Ako sa hovorí, krása je v oku pozorovateľa, preto je dôležité zariadiť si kuchyňu s ohľadom na svoj osobný vkus. To nám však vôbec nebráni v objavovaní najnovších trendov vo svete dizajnu, ktoré nás môžu inšpirovať, ako si svoju kuchyňu čo najlepšie vynoviť.

Tip: Euroline ponúka návrhy interiérov pre nové katalógové projekty domov

1. Lesklé dlaždice sú opäť hitom

Vykachličkovaná stena za kuchynskou linkou síce nie je žiadnou novinkou, ale naznačuje, že v tomto prípade sa upúšťa od matných povrchových úprav a prechádza opäť k lesklým. Glazúrovaný povrch sa nielen ľahko čistí, ale zároveň odráža svetlo po miestnosti, pričom výsledky sú efektívne bez ohľadu na farbu.

biela_kuchyna

Ak uprednostňujete tlmenejší vzhľad, vyberte si glazované dlaždice bielej farby, ktoré maximálne využijú prirodzené svetlo. Obľúbenou voľbou zostáva aj zelená, kombinovaná s nepravidelným povrchom a rôznymi odtieňmi, ktoré dodávajú kuchyni nádych jedinečnosti.

2. Obľúbená je aj veľkoformátová dlažba

Pre vysoko frekventovanú oblasť, akou kuchyňa nepochybne je, potrebujete nielen peknú, ale najmä odolnú podlahu, ktorá zároveň dobre vyzerá. Nadčasová veľkoformátová dlažba minimalizuje množstvo škár medzi jednotlivými dlaždicami, takže sa ľahko udržiava a navyše opticky zväčšuje priestor, takže sa hodí aj do menších kuchýň.

3. Stavte na kombináciu moderného a vintage štýlu

Niet pochýb o tom, že doplnenie kuchynského zariadenia o vhodne zvolený vintage nábytok okamžite vytvorí atmosféru útulného domáckeho prostredia. Ideálny je napríklad drevený kuchynský alebo jedálenský stôl či stoličky, kuchynská lavica alebo ručne vyrobené obliečky na vankúšiky, domáce koberčeky a podobne.

4. Priestory oddeľte sklenenými priečkami

Po rokoch búrania stien s cieľom vytvoriť veľké otvorené miestnosti sa opäť začína preferovať možnosť jednoducho zavrieť dvere a uniknúť hluku z celého domu. Moderná presklená priečka dokáže rozdeliť priestory bez toho, aby sa znížila miera svetla alebo pocit spolupatričnosti. Jej výhodou je aj to, že pomáha zadržiavať pachy z varenia v kuchynskom priestore.

5. Dizajnové digestory ako funkčná dekorácia

V nových kuchyniach sa čoraz častejšie objavujú na zákazku vyrobené dizajnové digestory s nezvyčajnými povrchovými úpravami. Zdá sa, že tento kuchynský trend dosiahne naozaj veľký rozmach, najmä v prípade zaujímavých štruktúrovaných či matných kovových povrchov.

dizajnova_kuchyna

Aj z estetického hľadiska je pridanie výrazného digestora do kuchynskej zostavy príležitosťou prerušiť nevšedným tvarom a formou hranaté línie skriniek a kuchynských spotrebičov.

6. Vrstvené osvetlenie dodá kuchyni hĺbku

Osvetlenie v kuchyni je vždy výzvou, ale umenie vrstvenia osvetlenia je kľúčom k úspešnému navrhovaniu kuchýň aj v budúcnosti. V skutočnosti je kľúčovým dostatok pracovného osvetlenia priamo na kuchynskej linke. Naopak, vyhnite sa zbytočne silnému svetlu na strope alebo nadmernému množstvu stropných svietidiel.

7.  Prírodné prvky majú v kuchyni svoje miesto

Rok 2022 sa v oblasti kuchynského dizajnu nesie aj na vlne prírodných materiálov. Prírodný kameň, ako je tehla, mramor, travertín či žula, ale aj nelakované drevené kuchynské skrinky sa tak stali pevnou súčasťou modernej kuchyne.

tehlova_stena

Nielenže ponúkajú výrazné estetické kvality, ale sú čoraz viac uznávané aj pre svoje zdravotné výhody (znižujú množstvo chemicky ošetrených predmetov v domácnosti).

8. Odvážne farebné kontrasty

Či už ide o kuchynské skrinky vyrábané na zákazku alebo výber kompletnej kuchynskej linky, aj naďalej hrajú prím neutrálne tóny v kombinácii s výraznými farbami, ako sú sýtozelená, sýtočervená a modrá. Podobne aj výberom dvoch rozdielnych farebných odtieňov dosiahnete výrazné a odvážne kontrasty. Skombinujte napríklad ružovú a zelenú, vďaka ktorým dodáte svojej kuchyni sviežosť a nápaditosť.

Tip: Všetko, čo by ste mali vedieť o inteligentnej domácnosti

 

 

Vyberáme pre vás

Posledné realizované stavby

Všetky referencie

Prečo stavať
s nami?

10
Ročná
záruka
27
Ročné
skúsenosti
28
Ocenených
projektov
1200
Ponúkaných
domov
Mgr. Renáta Jančovičová Financovanie 0905 309 536 financovanie@eurolineslovakia.sk
Ing. Drahoslav Bielčik výstavba 0904 345 008 vystavba@eurolineslovakia.sk
Ing. Jaroslav Herceg projektový manažér 0905 648 726 herceg@eurolineslovakia.sk
Euroline Bezplatná infolinka 0800 135 955 info@euroline.sk