EUROLINE prichádza s novou triedou rodinných domov

EUROLINE prichádza s novou triedou rodinných domov

31. 10. 2020

EUROLINE prichádza s novou triedou rodinných domov

Záujem o moderné rodinné domy s premyslenou dispozíciou, funkčnými priestormi a minimálnymi nákladmi na bývanie stúpa. Niet teda divu, že do portfólia spoločnosti EUROLINE onedlho pribudne úplne nová trieda atraktívnych rodinných domov i-VISION.

Rodinné domy iVISION budú súčasťou nového, exkluzívneho, plnofarebného tlačeného katalógu rodinných domov EUROLINE na rok 2021, ktorý bude k dispozícii koncom budúceho mesiaca. Už teraz, v predstihu niekoľkých týždňov, vám však môžeme prezradiť, že portfólio kvalitných tehlových projektov sa rozšíri o 6 zaujímavých rodinných domov. Tie budú, samozrejme, prípadným záujemcom dostupné aj v zrkadlovom obraze.

Tip: 7 dôvodov, prečo je Tehlový dom Euroline určite správnym krokom

Rodinné domy iVISION – domy tretieho tisícročia

Rodinné domy iVISION s obvodovými stenami zo zateplenej tehly T Profi Dryfix s U hodnotou 0,136 W/m2 zaujmú nielen svojimi perfektnými parametrami, ale aj príťažlivým dizajnom. Rodinné domy iVISION s takmer nulovou potrebou energie A0 totiž stavili na moderný dizajn s efektívnym štvorcovým, poprípade obdĺžnikovým tvarom a plochou strechou.

žalúzie a obloha

Na domoch, prirodzene, nemôžu chýbať veľké presklené plochy, resp. veľké okná s izolačným trojsklom, vybavené špičkovou vonkajšou tieniacou technikou. Rozhodnúť sa môžete medzi žalúziami alebo roletami, no čo je z vášho pohľadu dôležitejšie, už v rámci štandardnej výbavy ich budete môcť vďaka inteligentnej elektroinštalácii ovládať prostredníctvom smart - home systému. To ale nie je všetko. Rodinné domy iVISION si potrpia na technickú vyspelosť a preto už v štandarde ponúkajú spoľahlivú rekuperačnú jednotku, rovnako ako tepelné čerpadlo na ekonomické vykurovanie.

Technická úroveň je poznávacím znamením domov iVISION

Ako sme to už naznačili vyššie, inteligentný systém Loxone môže v rodinných domoch riadiť nielen tieniacu techniku alebo vnútorné či vonkajšie osvetlenie. Pod jeho taktovkou môže byť pokojne riadené vykurovanie alebo chladenie a tiež spomínané centralizované vetranie s rekuperáciou tepla.

Nová trieda iVISION naozaj neponecháva nič na náhodu a preto už v štandarde počíta s kvalitnou belgickou rekuperáciou vzduchu Brink s nehlučnými vzduchovými rozvodmi Ubbink a tepelným čerpadlom Daikin Atrea, ktoré sa dá kombinovať s akoukoľvek nízkoteplotnou vykurovacou sústavou. Zhrnuté a podčiarknuté, pri rodinných domoch iVISION obavy o ekonomicky úsporné vetranie a kúrenie nie sú vôbec namieste. Problémom nemusí byť dokonca ani energetická sebestačnosť.

Tip: Ako funguje tepelné čerpadlo?

Domy iVISION umožnia hoci aj úplnú energetickú sebestačnosť

Rodinné domy iVISION postavené z prvotriednych stavebných materiálov a vybavené šikovnými technológiami nevyžadujú veľké platby za energie. Tento fakt pri domoch s takmer nulovou potrebou energie nie je napokon žiadnym prekvapením. Ak sa však v rámci projektového nadštandardu rozhodnete pre fotovoltaickú elektráreň, ostať nemusí ani pri minimálnych výdavkoch za energie.

rodina_doma

Inak povedané, pri vhodne nadimenzovanom výkone fotovoltaickej elektrárne typu OFF – GRID a dostatočnej úložnej kapacite akumulátorov môžete bez akýchkoľvek problémov dosiahnuť 80 až 100 % energetickú sebestačnosť. Vaše možnosti sa tu, prirodzene, nekončia, pretože do úvahy prichádza aj iná alternatíva. Rozhodnúť sa môžete tiež pre fotovoltaickú elektráreň typu ON - GRID. V tomto prípade je dom pripojený na fotovoltaickú elektráreň a zároveň na verejnú sieť. Pri takomto spôsobe pripojenia elektrospotrebiče v domácnosti najskôr odoberajú elektrickú energiu z fotovoltaickej elektrárne a až pri nedostatočnom výkone ON – GRID elektrárne začnú odoberať elektrickú energiu z verejnej siete.

Čo dodať na záver? Snáď iba to, že nech už sa rozhodnete pre ktorýkoľvek projekt rodinného domu z triedy iVISION, urobíte dobre. Získate totiž vizuálne príťažlivý rodinný dom s inteligentným systémom ovládania a ekonomickým vetraním, vykurovaný tepelným čerpadlom a teda s nulovými splodinami CO2, vyrábajúci vlastnú elektrickú energiu, ktorý bude ohľaduplný k vašim peniazom i k životnému prostrediu.

Tip: Máte záujem o dom na kľúč? Zistite, čo všetko v sebe zahŕňa

Vyberáme pre vás

Posledné realizované stavby

Všetky referencie

Prečo stavať
s nami?

10
Ročná
záruka
27
Ročné
skúsenosti
28
Ocenených
projektov
1200
Ponúkaných
domov
Mgr. Renáta Jančovičová Financovanie 0905 309 536 financovanie@eurolineslovakia.sk
Ing. Drahoslav Bielčik výstavba 0904 345 008 vystavba@eurolineslovakia.sk
Ing. Jaroslav Herceg projektový manažér 0905 648 726 herceg@eurolineslovakia.sk
Euroline Bezplatná infolinka 0800 135 955 info@euroline.sk