Inteligentné zariadenia do domácnosti, ktoré vám zjednodušia život a ušetria peniaze

Inteligentné zariadenia do domácnosti, ktoré vám zjednodušia život a ušetria peniaze

10. 02. 2023

Inteligentné zariadenia do domácnosti, ktoré vám zjednodušia život a ušetria peniaze

Vedeli ste, že existujú také smart home gadgety, ktoré vám nielen uľahčia život, ale tiež usporia náklady na energie?

Výber smart zariadenia si dobre premyslite

Ak vezmeme do úvahy, koľko také inteligentné zariadenie do domácnosti stojí, potom určite pochopíme, prečo je také dôležité vybrať si to správne. Jeho hlavná úloha totiž spočíva v tom, aby ste ho skutočne používali, najlepšie každý deň, aby vám ušetrilo nejakú nepríjemnú povinnosť a/alebo pomohlo ušetriť na energiách. Ak teda zvážime všetky okolnosti, hlavnými faktormi v procese rozhodovania, aký typ inteligentnej domácej techniky vyskúšate, budú najmä subjektívne priority a peňaženka.

Tip: Preferujete moderný interiér? V tom prípade stavte na skryté zárubne

Inteligentné zásuvky a smart žiarovky

Inteligentné zásuvky sú zrejme najjednoduchšie a  najúspornejšie inteligentné zariadenia. Dokonca niektoré môžete zapojiť do tradičných zásuviek, čím ich premeníte na inteligentné. Vďaka tomu budete môcť zapínať a vypínať zariadenia v čase, keď ich práve nepoužívate, a tak šetriť energiu.

inteligentné osvetlenie

Inteligentné žiarovky zase umožňujú svetlo stlmiť alebo zmeniť jeho farbu podľa aktuálnej nálady. Okrem toho dokážu naprogramovať rôzne časy zapnutia alebo vypnutia počas dňa (pomocou hlasového ovládania alebo aplikácie) a týmto spôsobom šetriť energiu.

Inteligentné šetrenie vodou pomocou smart gadgetov

Inteligentná sprchová hlavica dokáže myslieť na úsporu za vás. Pomáhajú jej k tomu programovateľné ukazovatele teploty a spotreby vody, blikajúce rôznymi farbami v prípade, že dosiahnete nastavené limity. Ani na ich čistenie nespotrebujete veľa vody, pretože sa ľahko čistia.

Ďalším skvelým pomocníkom v domácnosti je smart prístroj na ovládanie zavlažovania pomocou wifi. Inteligentný zavlažovací časovač ovláda otáčanie výtoku a tak umožňuje automatizované zavlažovanie. Dokonca ho dokáže aj pozastaviť, ak je v predpovedi dážď a zavlažovanie už nie je potrebné.

Inteligentné meranie spotreby a smart nastavenie teploty

Regulácia teploty v domácnosti je jedným z najlepších spôsobov, ako sa vyhnúť vysokým účtom za energiu. Kľúčové sú predovšetkým prechodné obdobia, kedy sa potreba vykurovania alebo chladenia v priebehu dňa mení. Inteligentný termostat vám pomôže vyhnúť sa plytvaniu elektriny. Ak treba, upraví teplotu a tak umožní znížiť spotrebu energie. Napríklad v čase, keď nie ste doma, zníži teplotu vykurovania a zase ju zvýši krátko pred vaším príchodom. Ovládať ho pritom môžete aj pomocou aplikácie v mobile

smart home systém

Inteligentný elektromer vám zase umožní v elektronickej forme vidieť, koľko elektriny ste spotrebovali v danom čase. Podľa toho potom môžete upraviť svoje návyky a znížiť tak náklady za energie.

Inteligentná kanvica dokáže divy

Smart kanvica pomáha šetriť energiu tým, že ohrieva vodu presne na správnu teplotu pomocou tlačidiel 70, 80, 90 a 100 °C. Vďaka pripojeniu na Wi-Fi a integrácii s aplikáciou sa dá nastaviť na akúkoľvek teplotu až do 40°. K dispozícii je aj možnosť udržiavať určitú teplotu až hodinu či režim pre dojčenské fľaše, ktorý ohrieva na 100° a potom udržiava teplotu na 70° až počas 1 hodiny.

Aplikácia tiež zobrazuje aktuálnu teplotu vody, takže niekedy môžete pripraviť druhý nápoj bez zbytočného opätovného prevárania ešte horúcej vody. K dispozícii je aj hlasové ovládanie prostredníctvom Alexa a Google Assistant.

Ušetrite energiu s inteligentnou nabíjačkou elektromobilu

Inteligentné nabíjačky elektromobilov sú štandardne nastavené tak, aby pracovali mimo špičky (v noci a uprostred dňa), keď je elektrina lacnejšia. Toto načasovanie sa však dá upraviť tak, aby sa nabíjalo vždy, keď je elektrina podľa vašej konkrétnej tarify najlacnejšia. Niektoré nabíjačky zase čerpajú energiu zo solárnych panelov, vďaka čomu je vlastnenie elektromobilu lacnejšie a efektívnejšie.

Tip: Objavte nové projekty domov v katalógu Euroline na rok 2023

Vyberáme pre vás

Posledné realizované stavby

Všetky referencie

Prečo stavať
s nami?

10
Ročná
záruka
27
Ročné
skúsenosti
28
Ocenených
projektov
1200
Ponúkaných
domov
Mgr. Renáta Jančovičová Financovanie 0905 309 536 financovanie@eurolineslovakia.sk
Ing. Drahoslav Bielčik výstavba 0904 345 008 vystavba@eurolineslovakia.sk
Ing. Jaroslav Herceg projektový manažér 0905 648 726 herceg@eurolineslovakia.sk
Euroline Bezplatná infolinka 0800 135 955 info@euroline.sk