Služby architekta sú kľúčom k originálnemu bývaniu

Služby architekta sú kľúčom k originálnemu bývaniu

24. 06. 2020

Služby architekta sú kľúčom k originálnemu bývaniu

Premýšľate, že sa pustíte do výstavby rodinného domu, no napriek bohatej ponuke hotových projektových riešení vás neoslovil žiadny konkrétny katalógový projekt? Neostáva vám teda nič iné, iba zveriť sa do rúk skúseného architekta.

Bývať vo vlastnom a navyše podľa svojich predstáv, je snom mnohých z nás. K spomínanému originálnemu bývaniu môže viesť viacero ciest, ale najlepšie predsa len urobíme, keď sa obrátime na odborníkov. V našom prípade predovšetkým na architektov, ktorý dokážu vo vyváženej miere spojiť dva samostatné svety, technický a umelecký. Architekt je však v konečnom dôsledku nielen technik a umelec, ale aj manažér a diplomat.

Tip: Realizujeme hrubé stavby, holodomy aj domy na kľúč

Architekt vie toho ponúknuť naozaj veľa

Portfólio služieb architekta je oveľa širšie, ako ste si možno mysleli. Okrem toho, že je odborne spôsobilý navrhovať a projektovať stavby a rodinné domy, je zároveň schopný a oprávnený vykonávať prípravnú predprojektovú činnosť, vypracovávať stavebné zámery, územnoplánovacie prieskumy a rozbory, architektonické i urbanistické štúdie, spracúvať územnoplánovaciu dokumentáciu, vykonávať odborný autorský dohľad nad uskutočňovaním stavieb podľa schválenej projektovej dokumentácie atď.

navrhovanie domu

Z uvedeného je zrejmé, že pracovný „záber“ architekta je naozaj obšírny. Pre nás je samozrejme najdôležitejší fakt, že architekt dá nášmu vysnívanému domu reálnu podobu. Kým však rodinný dom nakreslí zvnútra i zvonku a architektonický návrh ďalej posunie projektantom na spracovanie, budete mu musieť o svojich víziách a očakávaniach porozprávať. Dôkladne, pretože otázok, ktoré sa spájajú s prípravou individuálneho projektu rodinného domu, je veľa a na všetky bude potrebné nájsť adekvátne, konkrétne odpovede.

Bez vzájomnej spolupráce to nepôjde

Architekt sa musí vysporiadať nielen s vašimi predstavami, ale popasovať sa musí aj s pôdorysom rodinného domu, dispozičným riešením interiéru, typom strechy, prípadným prepojením miestností s vonkajšími terasami, veľkosťou presklených plôch a v neposlednom rade s parametrami pozemku.

kreslenie planov

Pozemok, prirodzene, nespomíname iba tak náhodne. Skúsenosti z praxe totiž ukazujú, že spolupráca s architektom alebo projektantom je prospešná už v štádiu výberu pozemku. Dôvody sú pragmatické. Vďaka konzultáciám sa vyhnete viacerým chybám alebo dokonca aj konfliktom, ktoré vás neskôr môžu stáť čas i peniaze. Ak ste tak však neurobili, nevešajte hlavu. Ešte stále je priestor na vytvorenie dokonalého architektonického návrhu.

Komunikujte veľa a často! Už od prvej schôdzky

Pri prvom neformálnom stretnutí s architektom určite nepreberiete všetky vaše očakávania, no v rámci ďalších stretnutí sa mu pokúste čo najviac priblížiť životný štýl a fungovanie vašej domácnosti. Architekt zároveň musí od začiatku vedieť, aké materiály preferujete a či vaše predstavy naplní prízemný alebo poschodový dom, aká veľkosť domu vám bude vyhovovať, koľko osôb bude v dome bývať, resp. koľko izieb budete v skutočnosti potrebovať na komfortné a plnohodnotné bývanie.

planovanie domu

Takto nejako postupne sa po intenzívnejších konzultáciách vykreuje architektonický návrh, ktorý sa napokon dostane až do samotného finále. Výsledkom vzájomnej spolupráce bude kvalitný individuálny projekt rodinného domu, šitý presne na mieru vašej rodiny, ktorý po precíznej realizácii výstavby bude robiť radosť všetkým členom domácnosti.

Tip: Dozor architekta alebo možnosť realizovania architektonických úprav priamo s autorom domu EUROLINE sú príkladmi bonusov výstavby. Pozrite si aj ďalšie dôvody prečo sa oplatí s nami stavať.

Vyberáme pre vás

Línia - radové rodinné domy

Po skúsenosti obyvateľov s bývaním v úsporných bytoch v často prehustených sídliskách sa začal prejavovať opačný trend...

Viac

Posledné realizované stavby

Všetky referencie

Prečo stavať
s nami?

10
Ročná
záruka
27
Ročné
skúsenosti
28
Ocenených
projektov
1200
Ponúkaných
domov
Mgr. Renáta Jančovičová Financovanie 0905 309 536 financovanie@eurolineslovakia.sk
Ing. Drahoslav Bielčik výstavba 0904 345 008 vystavba@eurolineslovakia.sk
Ing. Jaroslav Herceg projektový manažér 0905 648 726 herceg@eurolineslovakia.sk
Euroline Bezplatná infolinka 0800 135 955 info@euroline.sk