Tieto 4 smart zariadenia do domácnosti musíte mať

Tieto 4 smart zariadenia do domácnosti musíte mať

26. 09. 2018

Tieto 4 smart zariadenia do domácnosti musíte mať

smart zariadenia do domácnosti

Technologický pokrok napreduje míľovými krokmi a to čo bolo hitom ešte včera, je dnes už často prekonané alebo neaktuálne.

Vďaka vynaliezavým inovátorom sa v oblasti bývania výrazne posúvame od jednoduchých technológií až k inteligentným, alebo ak chcete „smart“ domácnostiam, ktoré by ešte pred pár rokmi patrili skôr do sci-fi filmov.Vstúpte do sveta technológií

Inteligentná domácnosť dokáže v súčasnosti zjednodušiť a uľahčiť život takmer v každej oblasti nášho života. Rôzne senzory, kamery, detektory a ďalšie zariadenia sa automaticky postarajú o reguláciu osvetlenia i teploty, nastavia tieniacu techniku alebo otvoria okná podľa aktuálneho počasia, či naopak zabezpečia dom pred neželeným vniknutím zatvorením a uzamknutím dverí.

Skutočne chytrá domácnosť však môže ísť ešte o niečo ďalej. Dokáže zaznamenať únik vody a plynu, prípadne vás upozorní na žehličku, ktorú ste pred odchodom z domu zabudli vypnúť. Možnosti šikovných technológií sú v princípe neobmedzené a záleží iba na vás, čo všetko bude musieť vaša inteligentná domácnosť zvládnuť. Predstava smart domácnosti je nepochybne lákavá a preto sa pozrieme na dostupných niekoľko zariadení, ktoré stoja za úvahu.

1. Podomietkové rádio GIRA RDS

Máte radi aktuálne informácie a dobrú hudbu? V takomto prípade vás ľahostajným nenechá rádio GIRA, ktoré môžete po príchode domov spustiť dotykom displeja alebo spolu so zapnutím osvetlenia. Rádio je, podobne ako vypínače a zásuvky, inštalované do krabice v stene.

Takéto prevedenie nevyžaduje žiadne káble. Reproduktory môžu byť pripojené priamo ku vložke rádia, no je tu tiež možnosť pripojenia prídavných reproduktorov. Rádio rozpozná pripojené reproduktory samo a automaticky prepne zvuk na stereo alebo mono. V obidvoch prípadoch bude zvuk čistý a plný.


2. Senzory dažďa Z-Rain

Zariadenie Popp Z-Rain zaznamená dážď, vyhodnotí jeho intenzitu a prostredníctvom e-mailovej notifikácie vás riadiaca jednotka okamžite informuje o celej situácii. Vďaka prijatému upozorneniu tak môžete v prípade dažďa zatvoriť strešné okná alebo zatiahnuť vonkajšie rolety aj vtedy, keď ste vzdialený od svojho domova desiatky kilometrov.

3. Inteligentné elektrické zásuvky

Inteligentné zásuvky, ktoré umožnia sledovať spotrebu konkrétnych zariadení, nie sú žiadnou novinkou. Ak by sme však skončili iba pri meraní, tak to by nebolo celkom ono. Od inteligentnej domácnosti sa očakáva viac a preto zásuvky Aeotec umožňujú spotrebu elektrických zariadení nielen analyzovať, ale ich aj vypínať alebo zapínať - samozrejme na diaľku.

4. Termostat s mobilnou aplikáciou

Čo by to bolo za inteligentnú domácnosť, keby v nej chýbal poriadny termostat? Osobne nás zaujalo smart zariadenie Honeywell Lyric, ktoré vás bude informovať o aktuálnej vnútornej a vonkajšej teplote. Termostat disponuje senzorom priblíženia, takže displej sa aktivuje okamžite pri priblížení. Ovládanie cez mobil, tablet, či počítač z ktoréhokoľvek miesta na svete je štandardom. A jedna zaujímavosť na záver – ak zariadenie cez aplikáciu zaznamená, že sa blížite domov skôr, tak automaticky zapne vykurovanie domácnosti.

Vrece so smart zariadeniami sa za posledných niekoľko rokov doslova roztrhlo. Náš zoznam by mohol obsahovať stovky iných zariadení. Budeme však radi, keď nám do komentára napíšete, ktoré chytré zariadenia máte v domácnosti vy alebo spomeňte tie, o ktorých zatiaľ len uvažujete.

Zdroj

 

Vyberáme pre vás

Posledné realizované stavby

Všetky referencie

Prečo stavať
s nami?

10
Ročná
záruka
27
Ročné
skúsenosti
28
Ocenených
projektov
1200
Ponúkaných
domov
Mgr. Renáta Jančovičová Financovanie 0905 309 536 financovanie@eurolineslovakia.sk
Ing. Drahoslav Bielčik výstavba 0904 345 008 vystavba@eurolineslovakia.sk
Ing. Jaroslav Herceg projektový manažér 0905 648 726 herceg@eurolineslovakia.sk
Euroline Bezplatná infolinka 0800 135 955 info@euroline.sk